17 Апреля 2019

Інноваційні Корпоративні книги- як просувати компанію через книжки

Інновації в просуванні компанії через книги

Корпоративні книги- як просувати компанію через книжки

 1. Популярність книг серед українців? 
  2.Чи варто використовувати книги, як піар-технологію? 
  3. Як створювати корпоративну книгу: підходи, методи? 
  4. Кто повинен бути автором? Чи варто віддавати написання книг на підряд? 
  5. Як реалізувати книгу? 
  6. Як перетворити видання книги на інфоповод?

 

Питання актуальне, вельми важливе, а головне широке і глибоке, та потрібне і як окремій людині (в тому числі особливо журналісту, PR- фахівцю тощо), чи/або корпорації, фірмі, організації, так і суспільству, нації, державі в цілому. Про це в Академії Акмеологыъ є багатосторінкові дослідження!  Книги бувають художні, публіцистичні, детективи, фантастика, політичні, наукові, учбові тощо. І кожний жанр вимагає своєї технології її задуму, написання-створення, розповсюдження. Це супер- ускладнює відповідь на питання.

 

Книга – завжди була інноваційним SMART- інструментарієм і ТОР- технологією впливу на людину, а також інтегративного підвищення ефективності та якості роботи будь-якого спеціаліста, в тому числі і PR- фахівця, і також будь-якої організації чи/або корпорації. І це все за рахунок самого призначення Книги, а головне її масовості (при необхідності),  практичного використання і довготривалого циклу життя!

Але, як це не сумно, книга – це вторинний продукт людської життєдіяльності! І у Вашому питанні вже є часткова відповідь на нього: «Як просувати компанію через книжки? Популярність книг серед українців тощо». Переважна більшість книжок (за виключенням книг на замовлення) створюються «методом проб і помилок», за покликом душі і серця і т. ін., а головне без урахування природної індивідуальної специфіки людини (з орієнтацією на юнісекс (універсальних) людей, яких не існує), тобто скоріше з орієнтацією на природні «низові» інстинкти: секс, порнографію, агресію, жорстокість, страх, гроші, виживання, смерть тощо. З обов’язкової «добавкою» про любов, кохання, віктимність, релігію та багато іншого. Але не це головне!!! Бо таким чином створюється «Монблан» книжок – нікому не відомих, нікому не потрібних і часто вельми шкідливих. А часто і налаштованих на «нейро-лінгвістичне програмування» людини на ту чи іншу ідеологію, а то і просто на «зомбування», керування, маніпулювання людиною в потрібному для автора чи тих, хто за ним «стоїть» напрямках.

В Українській Академії Акмеології ми тривалий час прискіпливо досліджуємо цю проблему і дійшли висновку (пробую тезисно і узагальнено, хоча це неймовірно складно, враховуючи креативність питання, його обсяг і Ваш формат!).

По-перше, якщо книга подобається багатьом – це частіше за все «Плебс-книга».

По-друге, якщо книга подобається меншості -  це частіше за все «Еліт-книга».

По-трете, якщо книга нікому не подобається – це частіше за все «Сміттєва книга».

Але між цими визначеннями типовості книжок «подається/не подобається» – існує безліч варіантів.

Запенюсь лише на одному з безлічі варіантів, який ближче всього до Ваших питань. В нашій Академії розроблена SMART-Технологія створення/написання «таргетологічних» (target, анг. мета, ціль) книг, статей, брошур, альманахів тощо, що може бути використана як в журналістиці взагалі, так і в піар-технології частково.

 1. «Таргетологічні» книги (а вони майже всі такі) створюються (свідомо, підсвідомо, інтуїтивно, чи на замовлення) на принципах: стратифікованості (аудиторія читачів), гендерно-статевості, віковості, науковості, практичності, психологічності, етносності, освіти, виховання, статусності, мотивованості, інностних уподобань, філо- і онто- уподобань людини і багато іншого.
 2. Такі книги мають власні технології, етапи та життєвий цикл.
 3. Книги впливають на людей на рівні свідомості, під свідомості, інтуїції.
 4. Якість книги суттєво залежить від природної обдарованості автора, його філо- і онто- генезу, тобто психо- генетики, типу характеру, мотивації, зацікавленості, темпераменту, освіти, виховання, статусу, моральності, компетентності, досвіду, ідеології тощо. І навіть від фінансової зацікавленості.

Конкретизація.

 1. Популярність книг серед українців? 

Книга серед українців (до 2014 року) була дуже популярна. І це не дивно. Середній IQ – українців складав 106 б. Українці займали трете місце в світі за рівнем інтелекту разом з Гонконгом (107 б, Японією- 106 б, Китаєм – 105 б.). Зараз інша ситуація, інші цифри і не накористь тим, хто живе в Україні.

 1. Чи варто використовувати книги, як піар-технологію? 

Майже всі книги використовуються, як піар-технологія. І нема чого тут соромитися. Все життя людини у більшості випадків піар-технологія. Тому – варто, потрібно і використовуються.

 1. Як створювати корпоративну книгу: підходи, методи? 

З урахуванням принципів: стратифікованості (аудиторія читачів), гендерно-статевості, віковості, науковості, практичності, психологічності, етносності, освіти, виховання, статусності, мотивованості, інностних уподобань, філо- і онто- уподобань людини і багато іншого. А головне з використанням інноваційного SMART- інструментарія і  SMART-Технології створення/написання книг, які розроблені в Українській Академії Акмеології (автор і керівник проекту Антонов Валерій Миколайович).

 

 1. Кто повинен бути автором?

 

Якість книги суттєво залежить від природної обдарованості автора, його філо- і онто- генезу, тобто психо- генетики, типу характеру, мотивації, зацікавленості, темпераменту, освіти, виховання, статусу, моральності, компетентності, досвіду, ідеології тощо. І навіть від фінансової зацікавленості.

 

 1. Чи варто віддавати написання книг на підряд? На підряд чи на замовлення варто віддавати написання книг порядно-обдарованим авторам. Але краще шукати фінансово незалежних талановитих та порядних авторів. Вони ще зустрічаються!
 2. Як реалізувати книгу? 

Якщо під реалізацією розуміти монетизацію книги, то в наш час Інноваційних ІТ- технологій, це складна проблема і вирішується вона за рахунок «директивної» реалізації. Краще, коли книга створюється фінансово незалежним автором, корпорацією тощо і «реалізується» у вигляді подарунків, бонусів, Інтернет- видань тощо

 1. Як перетворити видання книги на інфоповод?

Зазвичай, через презентації, семінари, майстер-класи, лекції, практики тощо.

 

 

“Розмірковувати без

 читання – шкідливо,

 читати без

 розмірковування –

 небезпечно”

            (Конфуцій)

Читання хороших книг - це розмова з найкращими людьми минулих часів, і до того ж така розмова, коли вони повідомляють нам лише кращі свої думки

(Р. Декарт)