14 Июня 2019

Конференція «Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні»

Опубликовал К.Н. Крупенченкова

Заступник завідувача кафедри професійної освіти та управління навчальним закладом МАУП Анатолій Олексійович Лігоцький взяв участь у міжнародній конференції «Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні», яка відбулася 11—12 червня 2019 року. Організатори заходу — Міністерство освіти та науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Київський національний торговельно-економічним університет.

Участь у заході прийняли керівники закладів вищої освіти, фахівці із забезпечення якості вищої освіти, керівники освітніх програм, експерти у сфері вищої освіти, викладачі англомовного навчання, студенти.

Під час конференції відбулося представлення пріоритетів національної освітньої політики у сфері забезпечення якості вищої освіти. Зокрема, була акцентована увага на процесі акредитації. Акредитація має використовуватись закладами вищої освіти для розвитку і вдосконалення системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти в цілому. Для цього члени акредитаційної комісії повинні зустрічатися з управлінцями, викладачами та студентами певної освітньої програми, щоб зрозуміти, наскільки усвідомлено вони включені в організацію освітнього процесу.

Також були обговорені кращі практики щодо забезпечення якості вищої освіти, використання можливостей інтернаціоналізації, вивчення та запровадження англійської мови у сфері вищої освіти й науки. Мова йшла, по-перше, про створення таких умов, які дозволять регулярно впливати на систему якості освіти через взаємовигідні двосторонні стосунки між студентством та університетом; по-друге, про формування академічної атмосфери партнерських взаємовигідних стосунків між студентською спільнотою та викладацьким складом через участь студентів та викладачів у спільних проектах, практиках, навчальних лабораторіях.

Детальніше про захід за посиланням: https://bitly.su/vNRcjGgY