
В Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" започатковано майстер-клас на тему: «Гармонійна Акме- Особистість Журналіста». Майстер-клас (лекції, семінари) організовано під керівництвом доктора наук, професора, акме- викладача, академіка - Антонова Валерія Миколайовича.
Досліджується проблема, що журналіст, це мозок, душа і дух нації; це «арій» душі і духу, що справжній журналіст формується через - Самоосвіту та самовдосконалення, що повинні завжди супроводжувати гарного журналіста. Наголошується, що:
- Журналіст грамотно володіє мовою та має відчуття стилю, широкий кругозір та ерудованість.
- Журналіст володіє знаннями з 270 наук про людину (Людинологія- людинознавство), що допомагають йому налагоджувати контакти з різними людьми.
- Журналіст володіє іноземними мовами, що значно розширює сферу його можливостей.
- Журналіст має розвинуті творчі здібності та аналітичний склад мислення.
- Журналіст - фахівець з Комунікабельністі, цілеспрямованісті, допитливісті та винахідливісті.
Також розглядаються питання:
- Журналіст - це одна з найнебезпечніших, екстремальних, стресових та ризикованих професій. Журналіст - це універсальна Акме- Особистість, знавець інноваційної науки: ЛЮДИНОЛОГІЯ і МУДРАГЕЛІЯ; це детектив з міцної психікою і нервами (тілом, душею і духом). Це Антрополог і Філософ - мудрагель.
- Журналістика - це мистецтво, наука і релігія (одночасно). Це поклик Душі, Серця, Розуму на генетичному рівні.
- Основні проблеми Журналіста. Основні переваги Журналіста.
- Наголошено, що Національна Спілка Журналістів України (НСЖУ) - об’єднує акме- людей та формує і розвиває акме- арієв.
- НСЖУ - допомагає, роз’яснює, розкриває, досліджує, аналізує та синтезує основні проблеми життєдіяльності людини взагалі, та роздержавлення, приватизацію, право власності - зокрема, а також захист інтелектуальної власності і комп’ютерне та Інтернет - авторське право.
- На кафедрах Університету - здійснюється комп’ютерне тестування, моніторинг, сканування та приборна діагностика акме- здібностей студентів, які навчаються, щоб «стати журналістом».
Разом з Українською Академією Акмеології (керівник академік Антонов В.М.) на кафедрах Університету формується «Генетичний паспорт журналіста» на основі медико- біологічної гомеостазної поліакмової моделі та експертно-аналітичної інформаційної системи з урахуванням збереження і вдосконалення акме- психо- генетичного і фізіологічного здоров’я журналіста, його самозбереження, самореалізації, самовдосконалення, само мотивації, самоосвіти тощо. Визначаються потенційно-ресурсні можливості Людини для визначення її придатності (її генотипу) до якісної роботи журналістом, тобто визначається наявність ГЕНА - Журналістики у майбутнього чи існуючого Журналіста.